Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko moja specjalizacja ale też moja pasja. Zabiegi chirurgiczne umożliwiają w wielu przypadkach utrzymanie prawidłowego stanu zębów oraz jamy ustnej. Chirurgia to nie tylko „usuwanie” zębów ale też resekcje wierzchołków korzeni, likwidacja „uśmiechu dziąsłowego” ,plastyka wyrostka zębodołowego i wiele innych.

Resekcja to często zabieg ratujący przed ekstrakcją. Polega ona na odcięciu wierzchołka korzenia zęba z równoczesnym usunięciem zmian okołowierzchołkowych, które nie poddają się leczeniu endodontycznemu. Innym zabiegiem ratującym ząb jest tzw. hemisekcja zęba, polegająca na usunięciu jednego korzenia co daje szansę na odbudowę zęba na drugim korzeniu.

Chirurgia umożliwia likwidację tzw. „uśmiechu dziąsłowego” poprzez takie ukształtowanie tkanek i dziąsła , które przywrócą estetyczny uśmiech.Możliwe jest też pokrywanie obnażonych szyjek zębów przy problemach dziąsłowych.

Plastyka wyrostka zębodołowego jest przydatnym zabiegiem przed protezowaniem gdy warunki w jamie ustnej uniemożliwiają wykonanie prawidłowego uzupełnienia protetycznego.

Oczywiście chirurgia to też usuwanie zębów zatrzymanych, usuwanie „ósemek”, usuwanie „zwykłych” zębów, odsłanianie zębów do aparatów ortodontycznych, usuwanie narośli w j. ustnej .

Na bazie chirurgii stomatologicznej powstała też najbardziej obecnie rozwijająca się dziedzina stomatologii jaką jest implantologia, która stała się wspaniałym narzędziem w ręku lekarza umożliwiającym natychmiastowe uzupełnienie utraconego przez pacjenta zęba.

Jak więc widać chirurgia stomatologiczna to specjalizacja , na której nic nie musi się kończyć ale wręcz wszystko może się dopiero zaczynać.

Posiadanie przeze mnie specjalizacji z dziedziny chirurgii stomatologicznej oraz uzyskane certyfikaty Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego-PSI, Niemieckiego Towarzystwa Implantologicznego- DGOI oraz Międzynarodowego Towarzystwa Impantologiczne- ICOI gwarantuje pacjentowi najwyższą jakość usług.